Чим відвернути дитину від комп’ютерних ігор

gazpostach

Чим відвернути дитину від комп’ютерних ігор

Проблема корисного проведення часу для дітей знайома всім сучасним батькам. Дитина воліє комп'ютерні ігри активним видам діяльності на свіжому повітрі або розвиваючим заняттям. Віртуальний світ захоплює увагу і знецінює всі інші розваги. Внаслідок чого у дітей погіршується не тільки психічний, а й фізичний стан. Тому виникає потреба в розвазі, яка зможе відвернути дитини від монітора. Для того щоб переключити увагу від екрану, необхідно підібрати заняття, яке забезпечить в реальному житті не менш яскраві емоції і відчуття.

Які розвиваючі та пізнавальні заняття захоплять дитини

В залежності від інтересів, здібностей і нахилів дітей можна вибрати один з типів діяльності, особливо важливих для процесу виховання:

  • Розвиваючі заняття. Підберіть розвагу, яка дозволить протягом ігрового процесу удосконалювати навички, поліпшить концентрацію і моторику рук. Запропонуйте зібрати пазл з сюжетом улюбленого мультика чи казки, щоб в результаті спільних зусиль і підбору деталей досягти бажаної мети. Подаруйте різні конструктори і продемонструйте, які споруди можна створити своїми руками. Надайте свободу дій, дозвольте проявити фантазію. З кожним разом будуть виходити все нові конструкції, що не зможе не зацікавити дитину.
  • Пізнавальні заняття. Хорошою альтернативою комп'ютерній грі буде похід на захід. Звичайно, вести дітей в музей археології - не найкраще рішення. Однак якщо підібрати екскурсію або спектакль в театрі в залежності від інтересів дитини, йому сподобається такий варіант проведення часу.

Яким ще способом відвернути чадо від комп'ютера

Крім першорядних завдань виховання, не варто забувати про розвиток креативності, фізичного здоров'я і комунікативних навичок. Запропонуйте дитині одне з наступних занять, яке доставить йому не менше задоволення, ніж комп'ютерна гра:

  • Творчість. Дозвольте проявити креативність. Допоможіть дитині створити унікальну прикрасу або деталь інтер'єру. Піднесіть набір для плетіння браслетів, для виготовлення мила або свічок, для хімічних дослідів і досліджень або для створення картин з піску. Подаруйте матеріали для образотворчого мистецтва, ліплення або аплікацій.
  • Активність. Вийдіть з дитиною на дитячий майданчик, дозвольте йому спілкуватися з друзями і грати в рухливі ігри, які вони придумають. Ви можете самі зацікавити і подати ідею для розваги. Запропонуйте дітям поспілкуватися, побігати або пограти з м'ячем, скакалкою та іншим обладнанням.
  • Інтерактив. Подаруйте дитині ляльку або тварина на пульті управління. Незвичайна іграшка, яка може взаємодіяти з людиною, приверне увагу. Придбайте функціональну модель з урахуванням віку дитини.

Вибирайте заняття для дітей в залежності від їх інтересів і можливостей. Якщо знайти правильну розвагу, комп'ютер не буде поглинати дитину і займати весь вільний час. Взаємодійте в процесі діяльності, придумуйте нові версії ігор, щоб принести задоволення дітям без шкоди для здоров'я.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)