Чому у Бережанах хочуть, аби територію колишньої колонії передали на баланс міста

gazpostach

Чому у Бережанах хочуть, аби територію колишньої колонії передали на баланс міста

У Бережанах на Тернопільщині в приміщенні колишньої колонії — храм та монастир бернардинів. Він є пам’яткою архітектури. Потребує термінової реставрації. Релігійна громада б’є на сполох, та держава грошей не виділяє.

Територія колишньої виправної колонії пустує вже сьомий рік. Місцеві переконані, якщо ніхто не займеться приміщенням – воно зруйнується повністю.

Священник місцевої греко-католицької церкви отець Михайло вважає, що монастир, пам’ятку архітектури і храм, котрий діє сьогодні, залишати на території колонії недоцільно. Адже споруда руйнується.

Тепер у храмі кожної неділі о 8.00 проводять Святі Літургії. Прихожани мають право перебувати там лише на період Служби Божої. Решту часу територія під замком та охороняється.

Отець Михайло пояснив, ці архітектурні пам’ятки є дуже цінними для релігійної громади, адже давним-давно на тому ж місці був побудований храм Святого Миколая. Діючу церкву, яку необхідно відреставрувати, побудували у 1630 році, вже в 1700-х роках збудували і монастир.

Щоб раціонально використати приміщення колонії, кажуть у Бережанській міськраді, треба аби його передали на баланс громади. Тут вже придумали кілька проєктів.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)