Через сильний мороз і відсутність снігу Тернопільщина може залишитися без хліба

Через сильний мороз і відсутність снігу Тернопільщина може залишитися без хліба

1549Аграрії Тернопільщини не в захваті від погодних сюрпризів. Оскільки сильний мороз і відсутність снігу знищує озимину. Працівники сільського господарства побоюються, що навесні доведеться всі поля пересівати.

Цього року площі озимини на Тернопільщині збільшили з надією на добрий урожай. Проте будь-які плани аграріїв руйнує погода.

«Погода останнім часом повна сюрпризів. Затягалися терміни посівів. Ми дуже переживали за стан озимини. Якщо проаналізувати стан ріпаку, у нашій області пропало дуже багато ріпаку. Потім ранні морози у жовтні знищили понад дванадцять тисяч гектарів ріпаку. Це дуже неприємні події для аграріїв, бо все доведеться пересівати, готувати інші культури. Це первинні інвестиції, які витрачені намарно. Це зайвий раз нагадує, наскільки ризикованою є робота аграрія», – розповідає "За Збручем" директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Напора.

Виробники сільськогосподарської продукції запевняють, що стримують ціни, як можуть.

«Є багато об’єктивних факторів, які зумовлюють цінову політику. Насамперед – це зростання цін на пальне та енергію. Також важливе значення мають погодні умови. Якщо мороз знищить озимину, це відіб’ється на запасах зерна, а відтак і на ціні хліба», – розповідає підприємець Ігор Бондарук.

А тим часом, ціни на хліб, і деякі інші вироби продовжують зростати. Підприємці кажуть, що причиною є високі тарифи на енергоносії та зростання собівартості виробництва.Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)