Через негоду на Тернопіллі відміняють десятки рейсів

Через негоду на Тернопіллі відміняють десятки рейсів

заметіліТернопільщину замітає. Найскладніша ситуація в Шумському, Лановецькому, Збаразькому, Кременецькому, Зборівському, Козівському, Бережанському і частково Тернопільському районах. Дорожники кажуть, борються зі снігом цілодобово. Але якщо до вечора вдається розчистити і посипати дороги, то вже за ніч їх знову замітає. Вчора вранці не їздили автобуси в напрямку Почаєва, кажуть диспетчери тернопільського автовокзалу, та вже до обіда дорогу розчистили і рейс відновили. Проте десятки приміських рейсів щодня погода таки зриває, кажуть працівники автовокзалу.

В кількох кілометрах за Тернополем про снігові замети нічого не нагадує. Їдемо у збаразькому напрямку. Чи то снігопади цю дорогу оминули, чи комунальники встигли добре попрацювати, але дорога неслизька і чиста. Вже за кілька хвилин розуміємо, це тому, що обабіч її захищають насадження. Бо вже від об'їзної Збаража вони рідшають, а кучугури ростуть.

Саме на такій ділянці зустрічаємо спецтехніку - навантажувач. В спецодязі і з прапорцем в руках працювати йому допомагають двоє працівників, які з обох сторін регулюють рух автомобілів. Кажуть, зараз це одна з найскладніших доріг, яку вони обслуговують.

 Виконроб філії "Тернопільська ДЕД" облавтодору Тарас Крушанський каже:

-Працюємо позачергово і вночі виїжджаємо, обслуговуємо дороги. На холоді, на морозі стоїмо по 2-3 години, а може бути і 12 годин .
Водію навантажувача не до інтерв'ю. Роботи багато, а техніки мало. На всю область її 140 одиниць, а для того, щоб вчасно чистити усі населені пункти від снігу, треба хоча б по одному трактору у кожне село, кажуть в обласному автодорі.

Заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Тернопільського облавтодору Петро Вільчинський стверджує:

-На вчорашній день всі дороги були розчищені до вечора і всі населені пункти мали проїзд для автобусів. За ніч все помінялося. Більшість населених пунктів області підкурило...  За цей тиждень  третій раз починаєм роботу по розчищенню доріг місцевого значення і під'їздів до населених пунктів.

Вітер та сніг не припиняються, тому ситуація може повторитись. Дорожники просять водіїв без потреби не пускатись в дорогу, адже щодня, кажуть, доводиться витягати з заметів з півсотні авто, в тому числі фур.

  Посипних матеріалів та пального поки вистачає, але зима не здається. Хоча вона, кажуть дорожники, легша, ніж минулорічна.

Джерело:4tvЗагрузка...