На Тернопільщині живе один з найстаріших борців за волю України

gazpostach

На Тернопільщині живе один з найстаріших борців за волю України

Зиновій Сердюк знаний на Тернопільщині літератор та громадський діяч. Днями йому виповнилося 90. Він досі пише вірші, читає їх своїм слухачам.

Він був вояком УПА, пережив 10 років ув’язнення, каже – терпів тортури від самих  «професорів» каторги. Вистояв. Нині про пережите згадує не охоче. В свої 90 років він ще жартує та збирається видати ще одну збірку.


Автокефальну Церкву в Тернополі знову “штормить” скандалами


У 1945 він став вояком УПА, за що одразу ж заарештували. Тоді йому було лише 17. Далі табори, шахти, тортури і знущання. Онук історію дідуся знає добре, переповідає епізод, який найбільше зворушив.

Онук каже, напевно дідусь вижив, щоб переказувати історію вояків УПА і прославляти тих борців за волю, яким не судилося дожити до Незалежності України.

Свою місію пан Зиновій виконує досі - пише вірші. Вже має виданих 23 збірки, анонсує вихід ще 2-ох. Називає себе не поетом, а віршотворцем. Друзі дивуються, що пан Зиновій простими словами вміє передати усе, що пережив, відчув. А головне, кажуть - події 60-річної давнини, описані у віршах, зачіпають за живе кожного читача, а молодь – робить патріотичнішою. Розповідає ТТБ.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)