Активісти "взялися" за Почаївську Лавру

Активісти "взялися" за Почаївську Лавру

лавраПрес-конференція «Почаївська лавра: українські святині – українському народу» відбулася 24 лютого у Тернопільському прес-клубі.

Присутні – представники духовенства, Штабу національного спротиву Тернополя, націоналістичних організацій обговорили ситуацію, яка склалася в Свято-Успенській Почаївській Лаврі останнім часом. Зокрема, йшлося про позицію духовенства Лаври щодо революційних подій в Україні, вивезення майна та перебування підозрілих осіб на території святині.

Заступник міського голови Леонід Бицюра наголосив, що відродження української держави маєґрунтуватися на засадах  самостійної релігійної політики. Але зараз  на прикладі Почаївської Лаври ми бачимо дещо інше.

-         Вкрадена історія, нав’язаноінші цінності,спотворено уявлення українців про самоідентифікацію, - все це наслідки впливу Російської Федерації на нашу країну, - зазначив Леонід Олексійович. -  Якщо ми хочемо побудувати нову сильну, ні від кого незалежну державу, то в першу чергу ми повинні позбавитися від поневолення з боку сусідніх країн. Як ідеологічного, так і духовного.  Духовне поневолення ми бачимо через ікони, на яких малюють Януковича, через  анафеми, які проголошувалися, прокльони  тощо. Звільнення від духовного поневолення – це запорука творення  новоїукраїнської нації.

У 2010 році, за словами Леоніда Бицюри,  булостворено спеціальну депутатську комісію, яка відслідковувала дотримання законодавства на території Почаївської Лаври. Під час перевірки виявлено багато різних порушень.  Інформацію про них  направляли на СБУ,  УМВС, прокуратуру. Але жодної реакції не було.

Зараз, на думку Леоніда Олексійовича, вивченням ситуації в ПочаївськійЛаврі мають займатися депутати спільно з представниками громадських, політичних та неполітичних організацій. Також у склад нової комісії мають ввійти керівники МВС, СБУ та прокуратури. В цей процес варто залучати і народних депутатів, особливо членів комісії з питань оборони і нацбезпеки.

-         Це має бути спільна комісія, спільне рішення, спільне баченняі спільні висновки. Діяти треба негайно, бо можемо втратити одну з найбільших святинь нашого краю, - констатував політик.

 Загрузка...