У центрі Тернополя провели декілька сотень диво-експериментів

У центрі Тернополя провели декілька сотень диво-експериментів

Театральний майдан Тернополя 19 травня перетворився на майданчик для експериментів, адже цього дня школярі, студенти, викладачі проводили на головній площі міста сотні дослідів.

На майдані влаштували понад 40 наметів, де відбувалися лекції, показували винаходи молодих науковців, досліди з водою та багато іншого. Заходи відбувалися в рамках «Наукових пікніків», які традиційно організовують у місті.

Так що тернополяни та гості міста цього дня могли познайомитися з роботами, що рухаються, пограти на піаніно з клавішами від фольги, надути величезну мильну кульку…

— В експерименті з повітряною кулькою та цвяхами можна побачити, як проявляється тиск. Якщо би ми притулили виріб до одного цвяха, він би одразу тріснув. Якщо ж покладемо кульку до багатьох цвяхів – залишиться неушкодженою, адже буде великий поверхневий натяг. Саме тому і йоги, які лягають на цвяхи, не ранять себе, адже знають цю хитрість з фізичною величиною, — поділився учасник – студент Іван Михайлишин, який представляв ТНПУ.

Завмирали гості заходу в німому очікуванні і біля нетипової лава-лампи з води та олії.

— Сьогодні люди також могли побачити іншу маленьку дивовижу – своєрідну лава-лампу. Як ми знаємо, у води та олії – різні розчинності. От ми у баночку налили воду зеленого кольору та олію. Остання речовина осіла на поверхні. У цю суміш ми кинули трішки шипучого розчину. Після цього побачили, як краплі води почали підніматися догори, — розповів експериментатор від тернопільської школи І-ІІІ ст.. №17 імені Вихруща Андрій Яремко.Загрузка...