92-річна майстриня з Тернопільщини створює унікальні вишиті костюми

92-річна майстриня з Тернопільщини створює унікальні вишиті костюми

Cтефанію Новицьку із села Слобідка Козівського району знають не лише у її рідному селі, а й в найближчих околицях. Жінка усе життя захоплюється українською вишивкою і створює надзвичайно оригінальні та красиві національні костюми. 

Незважаючи на свій поважний вік – 92 роки, Стефанія Новицька кожного дня присвячує час улюбленій справі. В колекції жінки нараховується більше двадцяти вишитих національних костюмів з різноманітними орнаментами. Частину своїх виробів майстриня подарувала родичам.

Стефанія Новицька постійна учасниця фестивалів та конкурсів вишиванки, на яких вона представляє свої костюми. Варто додати, що до кожної річниці Незалежності України жінка виготовляє нове вбрання, присвячене пам’ятній для країни даті. Є в колекції 92-річної пенсіонерки і тематичні костюми. Зокрема, вона створювала вбрання на честь фестивалю «Лемківська ватра».

Варто додати, що майстриня народилася у Надсянні. Однак, згодом разом з сім’єю була переселена на Тернопільщину. Життя в Стефанії Новицької було нелегким: за свою проукраїнську позицію її разом з чоловіком репресували. Незважаючи на це, жителька Тернопільщини не втратила любов до рідної країни та втілювала її у національній вишивці.

Нещодавно для односельчан майстриня продемонструвала усю колекцію своїх виробів.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)