Православний священик розповів про святі місця Тернопільщини (Відео)

Православний священик розповів про святі місця Тернопільщини (Відео)

У ці дні в селі Зарваниці, що на Тернопільщині, відбувається проща для віруючих- католиків. У анонсованих заходах заплановано навіть візит Президента. А як справи у православних? 

Про це читачам газети "Місто" розповів ключар кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м.Тернополя, митрофорний протоієрей Євген Заплетнюк.

- Тернопільщина - край багатий на чудових людей і місце особливої благодатної Божої присутності. - Кілька років тому старанням нашої єпархії було знято фільм "Стежка паломника", в якому автори розповіли про наші місцеві святині, паломництва до яких ми звершуємо впродовж усього року.

- Хотілося б презентувати цей фільм гостям вашого інтернет-видання, познайомити з нашими святинями, а також, запросити кожного глядача до нас на молитву. наші священики завжди будуть раді поспількуватися з вами, відповісти на питання, помолитися та благословити всіх.

Знаю, що чимало навіть православних людей пішли до Зарваниці. У кожного були свої мотиви: хтось заради цікавості, хтось "за компанію", хтось шукав екзотики і хотів помолитися незвичним для себе чином. Як священик я свідчу, що це не правильно. Так не повинно бути. Маємо залишатися твердими у вірі Матері-Церкві, а не піддаватися на чужі акції. Ми можемо та й повинні любити своїх братів-католиків, але водночас "підігравати" їм, видавати себе за них для православних християн є гріхом. Так, Зарваниця - святе місце, засноване православними ченцями, яке в силу історичних причин відійшло нині до УГКЦ. Однак, між нашими церквами нині немає євхаристійної єдності, тому молитися за Літургією, сповідатися та причащастися разом ми не можемо. А без цього ніяке паломництво не є повноцінним.

Зрештою, нагадаю, що в каплиці нашого кафедрального собору зберігаються нетлінні мощі святих угодників Божих - преподобного Іоана Тобольського та Меркурія Бригинського, перед якими ми звершуємо богослужіння та читаємо акафісти кожного четверга о 18.00. Храм наш знайдете на перетині вулиць Тарнавсього та Київської. Розклад богослужінь завжди є на дошці оголошень перед храмом. Запрошуємо всіх православних християн до молитви та духовного оновлення під омофором материнської, Помісної Церкви.Загрузка...