Завтра в Тернополі пройде національний 5-кілометровий “Забіг за мир та рівність”

Завтра в Тернополі пройде національний 5-кілометровий “Забіг за мир та рівність”

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй та біговий рух Runday організовують національний 5-кілометровий забіг, який пройде у 10 українських містах. Забіг відбудеться в суботу, 26 травня 2018 року, о 9-й ранку.

Участь у забігу безкоштовна, відкрита для всіх і проводиться одночасно в 11 локаціях: Івано-Франківськ, Київ (Труханів острів та Оболонь), Коломия, Краматорськ, Львів, Маріуполь, Одеса, Сєвєродонецьк, Тернопіль і Харків. Для участі в забігу необхідно зареєструватися на веб-сайті Runday, де можна обрати найближчу з 11 локацій та отримати QR-код учасника.

«Забіг за мир та рівність» присвячений Цілям сталого розвитку, зокрема двом Цілям, що мають особливу актуальність в українському контексті – Цілі 10: Скорочення нерівності та Цілі 16: Мир, справедливість та сильні інститути. Таким чином, окрім популяризації здорового способу життя, національний забіг має на меті сприяти солідаризації українців та активізації спільних зусиль із розбудови миру та створення рівних можливостей для всіх.

У квітні-травні цього року ініціативу Runday, за підтримки ПРООН, було запущено у п’яти нових локаціях, зокрема у Краматорську, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Харкові та Коломиї. Забіги у цих та інших локаціях надалі відбуватимуться щосуботи.

Ця ініціатива реалізується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні за кошти Європейського Союзу, урядів Швейцарії і Швеції і в партнерстві зі структурою «ООН-Жінки» в рамках Програми розбудови миру та відновлення.

Про Цілі сталого розвитку
Цілі сталого розвитку, або Глобальні цілі – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі. ЦСР набули чинності у січні 2016 року і лежатимуть в основі діяльності ПРООН впродовж наступних 15 років. Як основне агентство ООН у сфері розвитку, що працює майже у 170 країнах і територіях, ПРООН має унікальні можливості для досягнення Цілей.

Досягнення ЦСР потребує партнерства державних органів, приватного сектора, громадянського суспільства і громадян, завдяки чому ми залишимо прийдешнім поколінням планету у кращому стані.

Про Runday:

Runday – біговий рух, що взяв за основу популярну спортивну ініціативу parkrun, що виникла у Великобританії в 2004 році і набула міжнародного поширення. Її суть полягає у проведенні 5-кілометрових забігів щосуботи, до яких можуть долучитися всі охочі незалежно від віку та фізичної підготовки. Результати пробіжок реєструються на сайті Runday, тож кожен учасник чи учасниця може подивитися свій час, стежити за прогресом або змагатися з друзями.

Впродовж майже 2 років було організовано 402 забіги, а учасники Runday подолали 28 920 кілометрів.

Загрузка...