У Тернополі відкрили виставку “Листопадовий зрив” (Фото)

У Тернополі відкрили виставку “Листопадовий зрив” (Фото)

Виставку, присвячену сторіччю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, урочисто відкрили сьогодні, 1 листопада у Державному архіві Тернопільської області.

«Події Української Революції 1917-1921 років вкрай важливі не лише для вивчення істориками, а й, насамперед, для обізнаності громадян. За цей невеликий період Україна не змогла відстояти свою державність, адже на це впливали багато чинників. Історія має властивість повторюватися. В умовах російської агресії для українського суспільства існує багато загроз. Тож ми повинні винести з нашої історії корисний урок, врахувати помилки аби не повторювати їх у майбутньому.

Важливо також віддати належну шану нашим Героям, які боролися за волю України. Їхня боротьба стала основою для формування нашої державності сьогодні», — зазначив під час вітального слова начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

У першому розділі виставки «Листопадовий зрив» представлені матеріали, які відображають історію утворення ЗУНР, зокрема звернення Українського Державного Секретаріату ЗУНР до всіх громадян, що було надруковане у газеті «Український голос» від 3 грудня 1918 року. Окремим підрозділом представлені списки колишніх військових українських армій (УГА, Петлюрівської, Січових Стрільців, Українських Січових Стрільців), списки офіцерів українських військових формувань сіл Кобилля і Іванчани Збаразького повіту, складені 07.07.1929 року, списки солдатів українських національних з’єднань УСС та УГА із села Новики Збаразького повіту. Виставка діятиме протягом місяця. Вхід вільний.Loading...
Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.