Порошенко запропонує тернополянину високу посаду

Порошенко запропонує тернополянину високу посаду

В українських медіа з’явилася інформація, що Президент України визначився з кандидатом на посаду голови Національного банку України.

Порошенко запропонує Верховній Раді затвердити на цій посаді вихідця з Тернопільщини першого заступника голови НБУ Якова Смолія. Його призначення лобіює ще один іменитий уродженець Тернопільщини віце-прем’єр Степан Кубів.

Перевагою претендента вважають високі шанси на проходження в парламенті, досвід роботи в структурі Нацбанку та довіру Президента. Джерела очікують, що призначення Смолія відбудеться у жовтні. Згідно з Конституцією, главу НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

Яків Смолій є уродженцем Тернопільської області. Народився в селі Вербовець Лановецького району. Закінчив Львівський університет за фахом математика. Працював в Тернопільському фінансово-економічному інституті(1983-1987), на заводі «Оріон»(1987-1991), в обласному управлінні Нацбанку (1991-1994). Згодом переїхав на роботу в центральний офіс банку «Аваль». З 2014 року – заступник голови правління Національного банку України.


Loading...
Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.