Тернопільський архієпископ Нестор очолив відправу свята Винесення Хреста (Відео)

Тернопільський архієпископ Нестор очолив відправу свята Винесення Хреста (Відео)

14 серпня 2014 року, Свята Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, а також вшановує пам’ять семи мучеників Маккавеєвих, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.

Того дня Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору святих рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в понеділок увечері, Тернопільський архієрей молився на відправі Всенічного бдіння у цьому ж храмі. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар, протоієрей Євген Заплетнюк, протоієрей Олег Гах і священик Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви духовенство, на чолі із владикою Нестором, відправило чин малого освячення води, який традиційно звершується в Православній Церкві в це свято. Вода роздається богомольцям для духовного підкріплення, зцілення душ та тіл всіх, хто з вірою приходить до Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Також, Владика прочитав молитву на освячення зілля та меду, та окропив принесений для освячення парафіянами мед нового врожаю та запашні трави.
Також архієрей, священики та всі присутні в храмі вклонилися прибраному квітами Святому Хресту, який було винесено для поклоніння вірним напередодні ввечері.

Після відпусту богослужіння Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звернувся до присутніх із словом архіпастирської настанови. Відвідувачі нашого сайту мають можливість переглянути запис проповіді.

По закінченні богослужіння архієпископ Нестор, традиційно, спілкувався з богомольцями та благословляв їх.

Святкування Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. За грецьким часословом 1897 року так пояснюється походження цього свята: «Внаслідок хвороб, що дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і на відвернення хвороб. Напередодні (13 серпня), виносячи його з царської скарбниці, покладали на Св. Трапезі Великої церкви. Із нинішнього дня і до Успіння Богородиці, звершуючи літії по всьому місту, подавали його потім народу для поклоніння. Це і є винесення Чесного Хреста». 27 серпня хрест знову повертався в царські палати.

Прес-служба Тернопільської єпархії

Загрузка...