Чортківська церква Успіння Пресвятої Богородиці – найстаріша церква на Поділлі

gazpostach

Чортківська церква Успіння Пресвятої Богородиці – найстаріша церква на Поділлі

13564_f80_ht8l4j

Фото:drymba.net

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у місті Чортків Тернопільської області – пам'ятка дерев'яної архітектури XVII століття в карпатському стилі. Зведена у 1635 році і вважається найстарішою на Поділлі. Фундаторами побудови святині стали члени міського братства, серед яких було багато ремісників. Первісна церква побудована у 1581-1584 роках за ініціативи кушніра Миколи Драчука і шевця Гаврила Журавля. Напади турків і татар у 1593, 1617, 1640 роках завдали значних руйнувань святині. Храм відбудовували щоразу, однак теперішній походить саме з 1635 року. Церква Успіння Пресвятої Богородиці – це традиційний тридільний храм, який складається з вівтарної частини, нави і бабинця. Святиня вкрита двоспадовим гонтовим дахом з невеличкою вежою і хрестом. В бабинці на верхньому ярусі знаходяться хори, які частково виходять в наву фігурним вирізом. В інтер'єрі храму зберігся іконостас XVIII століття.

З XVII століття також походить дерев'яна дзвіниця церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Триярусна, чотирикутна в плані, завершується гонтовим шатровим дахом. У ХІХ столітті до вівтарної частини і нави храму прибудували два притвори.

13672_374_ht8l5l

Церква і дзвіниця у Чорткові були повністю відреставровані у 90-х роках ХХ століття. На даний час храм належить вірним Української Автокефальної Православної Церкви. Перебуваючи у Чорткові, не забудьте оглянути також храм Вознесіння Господнього та величний костел св. Станіслава.

drymba.net
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)