Таємничий екстрасенс Вольф Мессінг на початку 1970-х виступав у Тернополі

Таємничий екстрасенс Вольф Мессінг на початку 1970-х виступав у Тернополі

Людиною, яка знала Ейнштейна, Фройда і Пілсудського, якій Гітлер вибив аж шість зубів, а Сталін дозволив гастролювати по всьому СРСР, представлявся екстрасенс Вольф Мессінг. На початку 1970-х, як пригадують старожили, цей чоловік бував у Тернополі.

bez-nazvanyya

У нашому місті він побував пізньої осені 1973-го, пригадував старожил Богдан Любий. “Артист особливого жанру”, як його тоді називали, вразив тернополян умінням читати думки і шукати заховані предмети.

Квиток коштував як півкіло ковбаси

Вольф Мессінг Тернопіль відвідував тільки один раз.

— Було багато вуличних оголошень — такі афіші на дошках, — говорить ті події тернополянин Богдан Любий. — Було вказано, що такого-то числа, о такій-то годині, в кінотеатрі “Україна” буде сеанс гіпнозу. Вартість квитка така-то. Проводить такий-то.

Точні ціни квитків уже забулися. Але, за словами пана Любого, коштували вони приблизно рубель-два. Це 2,6% від середньої тоді зарплати 70-80 рублів. За ці гроші можна було купити від півкілограма до 750 грамів московської ковбаси. Коштувала вона тоді, як каже чоловік, приблизно три рублі за кілограм. Якщо перевести на теперішні зарплати — приблизно 2000 грн, то квиток до екстрасенса коштував би десь 53 грн. Але зал був заповнений вщерть.

— Про Мессінга люди знали, бо ходили різні чутки, що він мав зв'язок із Гітлером та Сталіним. Про це було детально описано у газеті “Правда” чи “Известия”, — розповів Богдан Любий.

Богдан Любий бував на виступах Вольфа Мессінга не тільки у Тернополі, а й під Львовом, у будинку культури в Дублянах.

— Месінг запрошував на сцену 10 людей, з яких вибирав тих, із ким міг працювати, — пригадує пан Любий. — Ще тоді, у Львові, на сцену вийшов і я. То було десь від 1963 до 1965-го.

У Тернополі чоловіка уже не обрали. Екстрасенс ретельно відсіював членів журі.

— Він моделював ситуацію, просив уявити, що ви їдете в автобусі чи трамваї, — говорить тернополянин. — Потім раптово казав, що трамвай кидає, і він раптово гальмує. Ті, хто піддавався його впливу, падали. Ті ж, хто залишався на своєму місці, були змушені іти в зал, на своє місце.

Був навіть випадок, коли один із учасників піддавався йому, але Мессінг зрозумів це, сказав: “Не грайте ролі, я все відчуваю”.

Уже коли журі було, на сцену могли по черзі виходити добровольці.

— Мессінг перед сеансом попереджував учасників про те, що вони можуть себе дивно поводити, можуть розповісти про себе якусь приватну інформацію. І тільки за їхньої згоди вони розпочинали, — розповідає пан Любий.

Один із учасників такого шоу у Тернополі придумав для екстрасенса завдання. Воно полягало у тому, що у знайомого того чоловіка в кишені лежить годинник і Мессінг повинен був його знайти.

— Мессінг сказав: “Думайте, в якому раді він сидить, але не “крутіть”, бо нічого не вийде”, — пригадував пан Любий. — Він взяв його за руку того чоловіка, напружився, закрив очі і пішов, пішов… У кінотеатрі “Україна” було два проходи. Він підійшов до ряду де сидів знайомий із годинником. Що цікаво, завдання не було оголошене. Тобто Мессінг не знав про годинника. Знайшовши задуману людину він запхав руку в кишеню і дістав годинника.

Джерело: ВОЛОДИМИР МОРОЗ, 20 хвилин

 
Loading...


Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.