Степан Барна: “Одне з амбітних завдань – побудувати дорогу Тернопіль-Львів”

gazpostach

Степан Барна: “Одне з амбітних завдань – побудувати дорогу Тернопіль-Львів”

barna- Степане Степановичу, враховуючи, що це перша наша зустріч у цьому році на сторінках газети «Свобода», тому закономірно розмову вестимемо про те, чи задоволені Ви роком, що минув, і які пріоритети області в 2017 році?

- Загалом, задоволений. Адже 2016 рік був роком певного зростання економіки області,  інших галузей та сфер господарського та соціального комплексу нашого краю. Підтверджують це реальні цифри: збільшення обсягів промислового виробництва склало 9,3 відсотка ( по державі – 2,4% ).  Це відбулося завдяки стабільній роботі основних наших виробництв – машинобудівного, світлотехнічного; легкої, деревообробної, харчової промисловості; виробництва будівельних матеріалів…, а також - відкриттю нових виробничих потужностей. Для прикладу, ПАП «Агропродсервіс» налагодив переробку свинини та яловичини на новоутворених лініях колишнього Тернопільського м’ясокомбінату, до роботи на яких уже залучено більше 200 працівників і де виробляється понад 50 різноманітних якісних консервних та м’ясних виробів. Запрацювали перші цехи новоутвореного підприємства ТзОВ «СЕ Борднетце Україна» з виробництва електричного та електронного устаткування для автотранспортних засобів у м.Чорткові, де вже діє 500 нових робочих місць. А до 2018 року підприємство планує потроїти виробництво і тут має працювати до трьох тисяч наших людей. Тому вже зараз слід подбати про підготовку для цього колективу необхідних кадрів робітничих та інженерно-технічних спеціальностей. Відповідне доручення голови ОДА отримало управління освіти та науки обласної державної адміністрації, а також наш Національний технічний університет.

Підвищенню ефективності функціонування промислового комплексу області сприяло налагодження співпраці з Державним концерном «Укроборонпром», особливо у частині збуту продукції, яку виробляє Тернопільщина.  Як наслідок, обсяги реалізованої промислової продукції зросли майже на 32,4 відсотка. Забезпечувати ЗСУ усім, що потрібно армії і що виробляється в області, будемо і в цьому році.

У 2017 році планується здійснити ряд конкретних економічних заходів, які дадуть можливість реанімувати колись успішні підприємства, зокрема, ВАТ Бережанський цегельний завод «Керамік», ПП «Збаразький сирзавод», ТОВ «ЛГЗ Калганов», філію «Монастириський молочний завод» ТзОВ «Продагроальянс», а також відкрити біля десятка нових виробництв у Шумському, Теребовлянському, Козівському, Кременецькому районах, на що буде залучено  понад 600 млн. гривень інвестицій. Обсяг промислового виробництва зросте на 5,7 %.

Стабільно працює аграрний сектор економіки. За темпами росту обсягів виробництва сільгосппродукції у 2016 році область займає 12 місце в Україні. У 2017 році цю планку ми повинні підняти як мінімум на три щаблі. Для цього закладаємо необхідні передумови. Скажімо, виробництво власної  та залученої з інших регіонів цукросировини передбачається збільшити удвічі! - до двох з половиною  мільйонів тонн.

- А кому сьогодні належать цукрові заводи в області?

- На даний час усі цукрові заводи області належать лише одній серйозній компанії з іноземним та національним капіталом – «Радехівцукор». Вона вже позитивно зарекомендувала себе, організовуючи роботу впродовж декількох останніх років Чортківського цукрового заводу. Тут одна з найвищих в галузі ефективність переробки цукросировини, а середньомісячна зарплата впродовж минулого сезону на підприємстві становила 11 тисяч гривень. Так що перспективи розвитку цукровиробництва очевидні.

Наступне: відрадно, що вже в минулому році в області розпочалося хоча й невелике, але суттєве зростання чисельності поголів’я тваринництва у сільськогосподарських підприємствах (4,8% - корів). Цю  тенденцію будемо всіляко підпримувати, у тому числі й за рахунок  дотацій на продукцію тваринництва, передбачених державою.Серед пріоритетів АПК – птахівництво. ПАТ «Птахофабрика Тернопільська» завершено будівництво нових пташників на 230 тисяч курей- несучок. Є всі підстави стверджувати, що з виробництва й реалізації яєць область твердо займатиме одне з перших місць в Україні ( понад 500млн. штук у рік).

У  програмах області, районів передбачається серйозне розширення ( у 2-3 рази ) площ ягідників, садів, на що теж можна отримати  державну підтримку, і наші аграрії повинні скористатися цим сповна. Переконаний, що 2017 рік стане поворотним у відродженні в області кооперативного руху з виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, і плодоягідної зокрема.

- Будівництво та ремонт доріг державного та місцевого значення –завдання особливої ваги?

- Однозначно. Ми повинні, по-перше, зробити якісними магістралі, які з’єднують нашу область з прикордонними областями (Львівською, Чернінецькою) і з центральною Україною, а, по-друге, відродити (бо вони знищені )  дороги між нашими містечками, селищами, селами. На ці цілі у 2016 році з Держбюджету залучено майже 300 млн. гривень, з місцевих бюджетів – 130 мільйонів.  Цьогоріч ці показники ми повинні як мінімум подвоїти. Ставимо, зокрема, перед собою і всіма, хто до цього причетний, таке амбітне завдання – побудувати у 2017 році магістральні дороги у напрямках Тернопіль – Львів та Тернопіль – Кременець. Маємо намір також мобілізувати максимум зусиль та коштів новоутворених об’єднаних громад, щоб серйозно покращити якість доріг місцевого значення. До речі, процес об’єднання громад в області триває, а ті місцеві ради, які зробили цей рішучий крок (їх 36 ), вже у минулому році реально відчули переваги об’єднання, найперше - серйозним зростанням місцевих бюджетів навіть у 5 – 8 разів!

- Крім того, як відомо, у 2016 році держава здійснювала вагому фінансову підтримку саме новоутворених об’єднаних громад у вигляді субвенцій на розвиток їхніх інфраструктур.

- Саме так. У 2016 році об’єднані громади області отримали з Держбюджету і використали 133,4 мільйона гривень субвенцій, а це сотні побудованих, реставрованих, капітально відремонтованих об’єктів… В цьому напрямку діяльності у 2017 році ми ставимо перед собою значно вищі завдання.

Крім того, завершується відбір об’єктів для фінансування за кошти Державного фонду регіонального розвитку, які невдовзі подамо у Київ на погодження ( а це за попередніми даними 115 млн.грн., у 2016 році область отримала і освоїла на реалізацію цих проектів 93,6 млн.грн. ). Віримо, що нас там підтримають на найвищому рівні. Водночас маємо постійно нарощувати власні продуктивні сили, щоб забезпечити максимальне та ефективне освоєння коштів. Мною вже поставлено завдання про створення комунальних підприємств, у тому числі й з обслуговування, ремонту та будівництва місцевих доріг.

Позитивною є динаміка розвитку будівельної галузі, а також із залучення в економіку області іноземних інвестицій, хоча в останньому ми, на жаль, ще не досягли бажаних результатів. Саме тому продовжуємо роботу в напрямку максимальної популяризації інвестиційних переваг області. 14 лютого в Києві в Українському домі проведемо міжнародну презентацію області «Благословенне Тернопілля». Уже сама назва говорить, що сюди – на Тернопільщину -  треба сміливо йти з капіталом, з новими технологіями, з іншими ресурсами. У цьому переконуватимуть учасників презентації підготовлені нами тематичні експозиції, промоційні матеріали, тематичні локації, зразки найкращих видів продукції тернопільських підприємств, у тому числі й тих, які створені за участю іноземних інвесторів. Взяти участь у заході ми запросили Надзвичайних та Повноважних послів іноземних держав і керівників торговельно-економічних відділів іноземних посольств, акредитованих в Україні, представників іноземних бізнес-кіл, найширше представництво ЗМІ, керівників уряду, міністерств та відомств, наше «Тернопільське земляцтво»… Сподіваємось, що в ході презентації зуміємо переконати багатьох  сміливо й наполегливо прийти у наш благословенний край.

І найважливіше, на чому хочу особливо наголосити: в області, хоч і не настільки, як би ми цього хотіли, але реально зростають соціальні стандарти. Зокрема, розмір заробітної плати за останні два роки зріс майже вдвоє і в грудні 2016 року склав 4780 гривень. У 2017 році планується створити як мінімум 8 тисяч нових робочих місць у виробничій та бізнесовій сферах. Продовжиться реформування галузей охорони здоров’я, освіти, культури, покликане значно поліпшити надання відповідних послуг нашим людям. На цьому настоюю, про це дбатиму.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)