Рада передала Андріївську церкву в користування Константинополю

Рада передала Андріївську церкву в користування Константинополю

Відповідний проект закону №9208, внесений президентом 17 жовтня, підтримали за основу і в цілому 237 депутатів.

Верховна Рада передала Андріївську церкву в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь і обрядів. Відповідний проект закону №9208, внесений президентом 17 жовтня, підтримали за основу і в цілому 237 депутатів.

Коли лідер “Опозиційного блоку” Юрій Бойок заявили, що Петро Порошенко використовує питання релігії для передвиборчої агітації. Бойко навіть заявив, що за це розраховуються державним майном.

Але голова Верховної Ради Андрій Парубій заперечив це.
Під час голосування опоненти закону кричали “В нас є зауваження” і “Є неособисте голосування”. Але спікер закликав: “Голосуємо… Чорти хай бісяться, а українські сили голосують за”.

Спершу проголосували лише 216 депутатів, але після повернення законопроект підтримала достатня кількість голосів.

У документі сказано, що Андріївську церкву передають у користування Вселенського патріархату для відновлення зв’язків із Константинопольською Церквою-матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії у життя українського православ’я і “протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням”.

Також метою цього кроку названо “створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям й усунення підстав для дискримінації віруючих, що належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії Престолу Святого Андрія”.

У законопроекті наголошується, що Андріївська церква, що “перебуває у державній власності”, є об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, культовою спорудою з комплексу Національного заповідника “Софія Київська”

Відтак “використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини”.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)