На Тернопільщині утворюють нові громади

На Тернопільщині утворюють нові громади

01У Борщівському районі зроблено перші кроки на шляху до децентралізації владних повноважень.

У районі уже створено три громади: Мельнице-Подільську, Скала-Подільську та Озерянську. У грудні передбачається, що буде утворено ще дві: Борщівську та Більче-Золотецьку.

Мельнице-Подільська селищна рада однією з перших отримала висновки про утворення об’єднаної територіальної громади. Громада об’єднала 20 населених пунктів та понад 16, 5 тисяч осіб. 17 квітня нинішнього року у громаді відбулися перші вибори старост сіл, у результаті яких склали присягу державного службовця 10 обранців.

1 січня 2016 року Мельнице-Подільська громада взяла на себе всі повноваження, передбачені законодавством щодо діяльності громад. Створений відділ освіти, який налічує 12 шкіл, 5 НВК, 8 ДНЗ, з 1 вересня у громаді працює методичний кабінет. Кудринецька ЗОШ І-ІІІ ст. отримала шкільний автобус, придбаний за кошти освітньої субвенції. В даний час проводяться тендерні процедури з закупівлі двох шкільних автобусів за співфінансування (за кошти освітньої субвенції 70% та за кошти місцевого бюджету 30%).

Кошти медичної субвенції із початку року теж залишились у громаді. Територіальне медичне об’єднання налічує 10 ФАПІВ та 7 ФП. Проведено капітальний ремонт медзакладів в селах Вигода, Білівці, Трубчин, Боришківці, Латківці, Дзвенигород, Урожайне, Михайлівка, Кудринці, Дністрове, Худиківці, Зелене, Збручанське.

Загалом громада отримала понад 10 мільйонів субвенції на розвиток інфраструктури. Уже закінчено роботи у селах Вигода, Дзвинячка, Кудринці, Урожайне. На 70% проведені роботи по реконструкції амбулаторії в с.Горошова, на 50% в садочку с.Дністрове, на 40% в будинку культури с. Вільховець.

Скала-Подільська ОТГ отримала субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури у розмірі понад 5 мільйонів гривень, Озерянська – на понад 2,25 млн. грн.

Кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаними територіальними громадами на разі використовуються ефективно та за призначенням.

Галина ВАНДЗЕЛЯК, Свобода
Loading...


Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.