Відомий тернопільський священик написав вражаючий текст про лицемірство

Відомий тернопільський священик написав вражаючий текст про лицемірство

Доброго ранку, друзі. Я тут прочитав про одну особу, якій дуже не пощастило в житті. Зі зрозумілих причин її справжнє ім’я в публікації не відкривають, а лише приховують за ініціалами «В.Т». Ця жінка - пацієнтка однієї з психотерапевтичних клінік Німеччини. Зараз їй 33 роки, останні 13 яких вона була цілком незрячою після аварії. Але, звернулася вона до лікаря не через сліпоту. Справа у тому, що вона страждала від дисоціативного розладу особистості. При такій хворобі в одній людині наче живуть кілька людей одночасно.

У цієї пацієнтки клініки з ініціалами В.Т. жило одночасно більше десяти персоналій, які відрізнялися між собою статтю, віком, рисами характеру й таке інше. Курс лікування для неї виявилося напрочуд вдалим. Спочатку одна з її особистостей – хлопчик підліток прозрів, і вона стала бачити. А згодом, зір повернувся до всіх інших її особистостей, окрім двох. Але най цікавіше тут інше. Запідозривши хвору в симуляції, лікарі відправили на енцефалограф. Так там з’ясувалося, що В.Т. не бреше! Якщо її поточна особистість була сліпа, то головний мозок ніяк не реагував на візуальні стимули. Якщо ж активною була саме зряча персона в цій людині, то мозок працював наче в здорової людини.

Чому я про це згадав?У багатьох із нас, дорогі браття та сестри, живе в хоча й у зародковому стані, але саме ця хвороба. Багато з нас носять маски, кривляються, видають себе за зовсім інших людей, ніж є насправді. У нас реально живуть кілька особистостей. І якщо нас не зупинити, то завтра на місці цієї «В.Т.» може стати абсолютно кожен, хто читає цей текст.

Звичайно, в тій чи інший мірі ми маємо бути різними, і поняття «соціальних ролей» ніхто не відміняв. Я не можу вдома, серед рідних, вести себе винятково, як митрофорний протоієрей і кандидат наук, а в храмі мене краще не називати Женічкою. Однак, тотальне лицемірство, з яким зустрічаємося щодня, все більше наштовхує на думку, що це не просто недолік виховання, дитяча дурість або наївність, а страшна хвороба душі та духу, яку потрібно термново лікувати в спеціалістів.

Безперечно, ви самі дуже легко визначаєте людей дволичних, лицемірів, маніпуляторів. Але, було б дуже наївно думати, що всі навколо погані, а лише ви білі та пухнасті. Не смішіть мене. Отже, сподіваюся, вам буде легким домашнє завданням на завтра. Ось воно:

Спробуйте уважно прослідкувати за собою хоча б один день, і з’ясувати, хоча б для самих себе, що саме змушує вас у конкретних випадках вести себе лицемірно та використовувати подвійні стандарти щодо інших. Писати про свої результати мені не обов’язково, я й так достатньо чутливий і маю про що думати. На сьогодні це все. Бувайте здорові, щасливі та нелицемірні. Почуємося! «Пильнуй себе самого та навчання; займайся цим постiйно: бо, так роблячи, i себе спасеш i тих, що слухають тебе» (1 Тим.4:16). (ТАКОЖ ВИ МОЖЕТЕ ВПОДОБАТИ СТОРІНКУ ПРОЕКТУ)

протоієрей Євген Заплетнюк, м.Тернопіль
Loading...


Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.