У Тернополі презентували фільм луганського режисера «Рабів до раю не пускають»

gazpostach

У Тернополі презентували фільм луганського режисера «Рабів до раю не пускають»

Над стрічкою працювали Тернопільська та Луганська «Просвіти». Тому фільм має підзаголовок «УПА очима Східняків». Луганський просвітянин, режисер Євген Дзюба створив стрічку, яка розповідає про боротьбу українських повстанців. Фільм складається з двох частин, останню ще дозніматимуть.

012

«Знімали Козівському районі в селі Бишки, де була ставка голови УПА Романа Шухевича. Знімали на Кременеччині, потім в Теребевлі, Борщівчині, Чорткові. В зйомках брали участь люди, які безпосередньо брали участь у боях та викладачі історії, які знають про бої УПА на Тернопільщині.» Розповідає голова правління Тернопільського обласного обєднання «Просвіта» Петро Шимків.


Депутати Тернопільської облради вимагають, щоб мер Львова Садовий особисто попросив їх прийняти власне сміття (Документ)


Голова братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня» Роман Ванчура каже: такий фільм потрібно демонструвати молоді, адже він не втратив своєї актуальності і сьогодні. У стрічці розповідається про молодих хлопців, які незважаючи на небезпеку, йшли у бій, іноді навіть погано озброєними. Пан Роман розповідає: він вже з 10 років знав, що буде боронити свою країну у лавах УПА.

«Наші старші брати воювали, а ми були дуже молоді. Але ми не були байдужими, я бачив як знущаються над нашим народом, все нищили…. І сьогодні, як і в мої молоді роки, гинуть молоді хлопці... »

Над фільмом працювали трохи більше, ніж пів року. Режисер спілкувався з вояками УПА, досліджував історію. Євген Дзюба хотів показати людям, що бійці УПА були справжніми патріотами, а не бандитами, як їх показувала радянська влада.

011

«Тут є розповідь вояка, який працював у тодішній службі безпеки, свідчення зв’язкових та інших воїнів. Сьогодні наша мета - показати жителям Луганської та Донецької області правдиву історію. Бо Україна від Сяну до Дону.» Зазначив голова Тернопільської обласної організації «спілка офіцерів України» Олександр Варакута.

В обласному центрі на презентацію фільму запросили гвардійців та студентів історичного факультету. Далі стрічку покажуть школярам Тернопільщини.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)