Юридичне оформлення ПЦУ завершиться найближчим часом – митрополит Епіфаній

Юридичне оформлення ПЦУ завершиться найближчим часом – митрополит Епіфаній

Глава Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що найближчим часом завершиться юридичне оформлення Церкви, зокрема буде зареєстровано керівний орган - Київська митрополія.

"Днями ми завершуємо юридичне оформлення, тобто буде зареєстровано керівний орган - Київська митрополія. Відповідно, інші єпархії вноситимуть зміни до статуту і ті парафії, які переходять із Російської православної церкви до єдиної помісної православної церкви, юридично приєднуватимуться до нової структури", - сказав глава ПЦУ журналістам у вівторок у Києві перед початком форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", на якому, як очікується, президент України Петро Порошенко заявить про своє висунення кандидатом у президенти.

За словами митрополита Епіфанія, після його інтронізації як предстоятеля ПЦУ, коли він вступить у свої повні права, буде створено відповідні органи, буде проведено перше засідання Священного синоду, "на якому ми сформуємо керівний склад Церкви".

Відповідаючи на запитання про те, скільки парафій вже перейшло до ПЦУ, він сказав: "Уже більше ста".  Митрополит Епіфаній також зазначив, що запрошений на форум як гість.

Як повідомлялося 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому було створено Православну церкву України, очолив її митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко). 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, 6 січня вручив документ митрополиту Епіфанію.

Інтронізація глави ПЦУ відбудеться 3 лютого.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)