Гусятинська Попелюшка і «золотий» горішок

Гусятинська Попелюшка і «золотий» горішок

4jMK7yAtpRoДоброго вечора! Прошу вашої допомоги, дорога редакціє!

Я - вчителька початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Нижбірок Гусятинського району Тернопільської області.

27 травня 2015 року мені управлінням праці та соціального захисту населення Гусятинської райдержадміністрації було відмовлено у субсидіях (Рішення №673, 04-9/2000) , спираючись на відсутність інформації про склад зареєстрованих членів сім'ї. Хоча прем'єр-міністр Яценюк А.П. говорив подавати лише заяву і декларацію. У вересні, зібравши усі документи, я подала на субсидію вдруге. Через 100 днів 18 грудня 2015 року мені знову було відмовлено, спираючись на великі доходи. (Живу з мамою-пенсіонеркою).

Звернувшись у ДПІ Гусятинського району, мені стало відомо, що окрім заробітної плати я одержала за рік 80290 гривень від продажу горіхів. Ці гроші я нібито отримала від жителів Закарпатської області Рахівського району села Середнє Водяне, а саме від: Волос Нуца Георгійовича, Волос Марії Василівни, Волос Ануси Іванівни, Маркович Марини Іванівни, Попше Івана Івановича. З цими людьми я зовсім не знайома.

З великою образою в душі я змушена була купити дров і обігрівати своє приміщення.

Провівши власне розслідування, я дізналася, що Целіївською сільською радою було видано, без мого відома, на моє прізвище фіктивну довідку на здачу сільськогосподарської продукції, зокрема горіхів. Заяву на видачу такої довідки ІІІ-ДФ я не писала і довідки я не отримувала. Мені стало відомо, що довідку видано у жовтні 2013 року і термін її дії - 5 років. Незаконно були використані мої персональні дані. Жителі Закарпаття великими партіями експортують ядро горіха у Білорусь і Литву. За 2 роки я нібито продала горіхів на суму 138210 грн, хоча в моєму саду росте лише одне горіхове деревце. Потерпілими виявилися ще декілька моїх односельчан.

Я відкрила кримінальну справу у Закарпатській області щодо шахрайства і в Гусятинському відділі поліції щодо підробки підпису і документів. Триває слідство.

У грудні 2013 року я звернулася за субсидіями втретє за три останні місяці. Субсидії мені нарахували на основі доходів від зарплати. З цим питанням я зверталася до заступника Голови райдержадміністрації Галябарди Надії Володимирівни. Але ніхто мені не радить цими субсидіями користуватися, тому, що в ДПІ ще немає даних за IV квартал. Якщо виявиться, що в мене знову є «ліві» доходи, то я буду змушена повернути гроші.

Переживаю, щоб у такій важкій ситуації не опинився ще хтось. Несу відповідальність за кожне написане мною слово. Далі хочу звернутися до людей віршем.

1. На Україні здавна так ведеться:
Багатий той, хто владу має,
Совість ніколи в нього не проснеться,
Закони Божі лиш бідний знає.

2. Зі мною доля часто жартувала,
Живу в маленькому селі.
Нема субсидій - тричі я писала,
Доходи в мене «немалі»!

3. 27 літ спішу до школи,
Ціную кожен день святий.
Гадки не мала я ніколи,
Що в мене є горішок «золотий».

4. Зі стажем вчителя і з досвідом роботи
Я кочегаром грамотним зробилась,
І примусово, без найменшої охоти,
На Попелюшку враз перетворилась.

5. Горіх мій родить літом і зимою,
Я тонами його здаю, здаю …
Та жадібність не володіє мною,
Щепки безплатно людям роздаю.

6. У Закарпаття мій товар купляють,
Історія моя усім відома.
Литовці й білоруси споживають,
Хоча я з ними зовсім не знайома.

7. Не їм, не сплю, ридаю, плачу …
Чому наш світ такий страшний?
Від винуватого я каяття не бачу,
Бо він є цар і все правий.

8. Скільки в нас коштують удовинні сльози?
І сирітські сльози? Ви скажіть мені.
Чи у сильну спеку чи в люті морози,
Це не просто просьба, це вже крик душі.

Галина Шишак
с. Целіїв
Loading...


Loading...

Немає коментірів для відображення.

Написати коментар

You must be Logged in to post a comment.