У Тернополі знову проблема з борщівником (Фото)

У Тернополі знову проблема з борщівником (Фото)

Суцвіття небезпечного борщівника Сосновського заполонили прилеглі території до житлових будинків у Тернополі. Зазвичай найбільш отруйною рослина стає у липні та серпні. Проте вже цьогоріч дерматологи фіксували перші опіки цією рослиною вже у перші дні червня.

Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1 -2 ступеня. Небезпечна рослина не лише для шкіри, а й всього організму людини.
-Токсичний сік борщівника, який при потраплянні на шкіру викликає опіки і дефекти. Опіки стають глибшими при дії ультрафіолетового опромінення. Тобто під впливом сонця. Але треба сказати, що сік борщівника токсичний не тільки для шкіри, в цілому для організму. Тому при потраплянні в організм навіть невеликої кількості соку борщівника, може бути токсично-алергічна реакція, – розповідає дерматолог Оксана Глушок.

А знищити вщент цю сільськогосподарську культуру можна лише завдяки відповідній техніці. Експерти кажуть, на це потрібні чималі гроші. А поки їх немає, страждають люди. Якщо ж ви таки натрапили на небезпечну рослину, дерматологи рекомендують прийняти будь-який антигістамінний препарат, такі як кларетин, еріус, ельцет і змити все. Перша допомога – це змити сік з поверхні шкіри. Та краще від біди застерегти. Для цього потрібно пояснити дітям, що не все те добре, що росте і зелене.

Світлана Дяченко, Галас
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)